Luk Van de Sijpe publiceerde een toegankelijk en boeiend boekje over de rijke geschiedenis van het franciscanessenklooster in Achel. Voor het eerst wordt de geschiedenis van dit klooster uitgebreid verteld.
Veel mensen kennen Catharinadal vooral als het verkooppunt van de internationaal bekende kazen van de familie Boonen. Maar het klooster zelf begon al in 1439, met zusters die in het hart van Achel leefden, afgezonderd van de wereld, en tegelijkertijd een belangrijke sociale rol vervulden, zoals het onderwijzen van meisjes uit de wijde omgeving. Rond 1800 werd het klooster opgeheven.
De auteur onthult ook het opmerkelijke verhaal achter de oprichting van het klooster – tot nu toe onbekend en verrassend!
Een toegankelijk en boeiend geschreven boek dat een unieke blik werpt op de religieuze, sociale en culturele betekenis van Catharinadal door de eeuwen heen.